English Polski Deutsch

14|15 BAŤŮV INSTITUT je partnerem Garden Food Festivalu ve Zlíně

08. 08. 2018

14|15 BAŤŮV INSTITUT je partnerem Garden Food Festivalu ve Zlíně

Garden Food Festival je regionálním festivalem dobrého jídla a pití, který si klade za cíl ukázat široké veřejnosti, že v olomouckém, zlínském a moravskoslezském regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Jedním z partnerů Garden Food festivalu ve Zlíně je také 14|15 BAŤŮV INSTITUT.

Již třetí ročník zlínského Garden Food Festivalu se uskuteční první zářiový víkend 1. - 2. 9. 2018 na náměstí Míru ve Zlíně. Programem provede Markéta Hrubešová a Zdeněk Pohlreich přiveze svůj nový koncept Wheels restaurant.

„Garden Food Festival přinese vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Návštěvníci se zde mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty, budou mít možnost ochutnat exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus. V nabídce festivalu nebudou chybět farmářské a regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína či pivo z minipivovarů,“ uvedl Pavel Vysloužil, organizátor festivalu.

Letos si připomínáme výročí 100 let od vzniku samostatného Československa. Tímto výročím se inspiroval také letošní program zlínského Garden Food Festivalu, který mimo jiné nabídne také prvorepublikové menu či pivo dle původní receptury z období první republiky.

Stoleté výročí konce první světové války a vzniku samostatného Československa, ale také předešlých 400 let, kdy byly země Koruny české součásti habsburské monarchie, připomíná výstava Pochodem pod císařským praporem, kterou připravilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Na výstavě se dozvíte, kde všude bojovali a umírali čeští vojáci nebo jaké měli uniformy a zbraně. K vidění je ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 14. října 2018.

Nenechte si ujít jedinečnou možnost ochutnat speciality dle původních prvorepublikových receptur a dozvědět se více o historii habsburské armády.


Novinky