English Polski Deutsch

Kuchařská show a spousta zábavy s Klasou a Regionální potravinou

24. 08. 2017

Kuchařská show a spousta zábavy s Klasou a Regionální potravinou Kvalitní kuchařská show, zajímavé recepty, soutěže, ochutnávky a spousta zábavy. To vás čeká u stánku označeného značkami kvality - Regionální potravina a Klasa, který nebude chybět ani na zlínském Garden Food Festivalu.

Kuchaři každý den připraví čtyři pokrmy a podělí se i o recepty, které budou v maximální možné míře vycházet z potravin oceněných značkami Klasa a Regionální potravina. Na místě bude k dispozici odborný poradce, jehož služeb budou moci návštěvníci zdarma využít. Zaměří se na oblast kvality a bezpečnosti potravin, problematiku jejich certifikace a nutričních hodnot.

Připravena je ale řada soutěží a her pro děti a dospělé, které budou také zaměřeny na problematiku kvalitních surovin (kvízy, omalovánky či paměťové hry). Na místě bude i fotostěna s Klasáčkem, kde si budou moci návštěvníci pořídit originální fotografii, díky které se mohou zapojit do soutěže „Vyhrajte s Klasáčkem na cestách“ a získat tak některou z atraktivních cen (podrobnější informace na webu akademiekvality.cz).

Značka KLASA je udělována ministrem zemědělství již od roku 2003. Zaslouží si ji jen nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky. Logo KLASA umístěné na obalech výrobků pomáhá zákazníkům v orientaci při jejich nákupu. Díky pečlivému předvýběru tak mají zákazníci jistotu, že vybrali správně.

Značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství již sedmým rokem, a to nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Projekt má za cíl podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců. Spotřebitelé mohou zatím vybírat z celkem 416 oceněných produktů. Značka Regionální potravina oceňuje ty nejlepší výrobky z každého kraje.

Bližší informace, včetně seznamu oceněných surovin, najdete na webu www.eklasa.cz a www.regionalnipotravina.cz.

Regionální potravina a Klasa

Novinky